4 مهارت مهم بازاریاب سنتی و دیجیتال برای داشتن فروش میلیاردی

4 مهارت مهم بازاریاب سنتی و دیجیتال برای داشتن فروش میلیاردی

آنچه شما را در فروش برتر می کند چیست ؟

 

 

در بازار سنتی عرصه های قبل از انقلاب دیجیتال فروش تقریبا یک روش بیشتر نبود و آن ارائه یک جنس و کالا به اطرافیان دور و نزدیک و به مشتریان خود بود و البته داشتن جنس خوب با قیمت مناسب یک مزیت بود.

 

 

 

ولی امروزه صرفا داشتن یک کالا نمی تواند به نهایی شدن پروسه فروش بیانجامد زیرا علاوه بر اینکه تنوع کالایی بسیار زیاد شده است ، روشهای متفاوتی نیز برای جلب توجه و نظر مشتری به وجود آمده که اگر این روشها را اجرا نکنیم دیر یا زود از چرخه فروش خارج خواهیم شد.

 

 

با توجه به بروز انقلاب دیجیتال ، روش نوین بازاریابی هم پدید آمد و باعث گردید که در عرصه فروش دو نوع بازاریابی مد نظر باشد .

 

 

بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال

 

بازاریابی سنتی

امروزه بازاریابی سنتی دیگر مانند گذشته نیست که یک مغازه داشته باشی و چند قلم جنس و مشتری خودت را ، رقابت در بازار امروز بسیار سنگین می باشد چون نه تنها هر روز جنس جدید با تکنولوژی جدید و به روز به بازار عرضه می گردد بلکه خلاقیت افراد در فروش نیز متفاوت شده و از روشهای علمی و به روز استفاده می کنند .

 

 

و مورد مهم دیگری هم که به موارد مذکور اضافه گردیده و آن آگاهی بیشتر و بروز مردم از کالاها و قیمت و موقعیت آنها می باشد .

 

 

در زمانهای قبل ازوقوع انقلاب دیجیتال ،وقتی کسی کالایی را می خرید تا رسیدن خبری جدید از مدلهای متفاوت آن کالا در مغازه های دیگر ،ماهها طول می کشید ولی اکنون نه تنهاخبرها به سرعت نور به دست مشتری میرسد بلکه حتی قبل از خرید نیز مشتری با اطلاعات کاملی وارد فروشگاه می گردد.

 

 

پس در این بین وظیفه یک فروشنده و بازاریاب خطیرتر و سختتر می گردد. زیرا او نیز مانند مشتری باید تمام اطلاعاتش به روز و جدید باشد تا بتواند با مشتری هم پا باشد و از قافله عقب نماند.

 

 

حال می رسیم به مهارتهایی که بازاریاب سنتی و آنلاین برای تاپ بودن و برای رسیدن به فروش میلیونی باید در خود پرورش دهد.

 

 

بازاریابی که حضورا به سراغ مشتری می رود و با او حضورا مذاکره می نماید باید مهارت فن مذاکره خود را به بهترین وجه تقویت نماید .پس اولین و مهمترین مهارت لازم برای یک بازاریاب به روش سنتی فن مذاکره می باشد.

 

 

دومین فنی که باید در آن تسلط داشته باشد فن بیان بسیار قوی است، لحن صدای ما نحوه بیان کلمات و زبان بدن ما در تاثیر گذاری بسیار مهم می باشند .

 

 

سومین عاملی ک ما را قدرتمند میکند. روابط اجتماعی و عمومی قوی میباشد جه بسا بیشتر خرید و فروشها بر اساس  رابطه می باشد. اگر ما قادر به ایجاد اولین ارتبط با مشتری نباشیم طبیعتا ادامه روند صحبت ما به جایی نخواهد رسید .پس تا حد ممکن علم روابط عمومی برخوردبا مشتری و علم ارتباطات خود را برای اینکه قادر به ارتباط برقرار کردن با انواع شخصیتها باشیم را باید تقویت کنیم .

 

نکته چهارمی که یک بازاریاب سنتی باید بر آن مسلط باشد قواعد فروش می باشد که با آموزشهای صحیح در این مقولهبر قدرت و کارایی یک بازاریاب افزوده می شود و طبیعتا چند قدم از بازاریابانی که هیچ گونه آموزشی در این مورد ندیده اند جلوتر خواهدبود .

 

 

مطمئنا با رعایت و آموزش این چند اصل مهم به فروشهای میلیونی نزدیک میشویم.

بازاریابی آنلاین و یا دیجیتال

چنانچه قبلا نیز گفته شد برای بقا در این بازار باید روش سنتی و روش آنلاین را با هم گره بزنیم که برای قدرتمند شدن در حوزه دیجیتال هم باید مواردی را آموزش ببینیم.

 

 

یکی از فنون بسیار مهمی که الزاما باید آموزش ببینیم تولید محتواست به عبارتی تولید محتوا همسنگ با جملات و عبارتهایی است که در سنتی با مشتری در میان می گذاریم که در فروش آنلاین از طریق محتوا و بدون هیچ گونه ارتباط چشمی با مشتری و یا استفاده از زبان بدن و بدون استفاده از هیچ گونه فن بیان شفاهی ، باید فقط از طریق کلمات قادر باشیم تمام آن حسهای خوب را به مشتری برسانیم .

 

دومین مورد آموزش نحوه تبلیغات در بازار آنلاین می باشد چون شما در حالت آنلاین هیچ گونه دسترسی به مشتری ندارید مگر از طریق یک پنجره کوچک هوشمند.

 

 

مورد مهم دیگر دیجیتال مارکتینگ می باشد که خود شامل حوزه مختلفی از قبیل بازاریابی ایمیلی ، آشنایی با شبکه های اجتماعی ، مدیریت محتوا، تجزیه و تحلیل رفتار مصرف کننده ، پیدا کردن کانال  تبلیغات مناسب ، ترکیب خلاقیت و تحلیل گری ، توانایی معرفی خود در کمتر از 140 کلمه ، داشتن سرعت عمل ، آشنایی با طراحی ، بهینه سازی موتورهای جستجو ، توانایی در بیان تصویری و نوشتاری  و در نهایت سئو

 

 

که با توجه به گسترده بودن موضوع دیجیتال مارکتینگ ،یک بازاریاب دیجیتال باید در ابتدا با همه این موضوعات آشنایی مختصری داشته باشد و سپس با توجه به علاقه مندی خود ، در یک موضوع خاص تخصص های لازم را دیده و ادامه دهد.

 

 

” پری ناز عبدل وش ،کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار”

لطفا با نظرات ارزشمندخود در بهینه سازی سایت و مقالات آن ما را همراهی فرمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14راز ثروت بازار آمازون( بخش دوم)

رازهایی بسیار ارزشمند در مورد چگونگی عملکرد جف بیزوس برای به موفقیت و ثروت رساندن آمازون در قسمت قبلی 7 مورد از 14 مورد راز ثروت بازار آمازون را [...]

فروش چیست؟

معمولا وقتی صحبت از فروش به میان می آید در نظر همه این چنین تجسم می یابد که یک جنس یا محصولی وجود دارد که فردی می خواهد آنرا بر اساس قیمتی مشخص [...]

تاثیر رنگ در بازاریابی و فروش

با استفاده درست و بجا از رنگ ها می توانید فروش و بازاریابی تکانشی فوق العاده ای داشته باشید.  رنگ در واقع به اجسام روح می دهد علاوه برآن رنگها هر [...]

راهکارهای بازاریابی تکانشی

قوانینی در فیزیک هست که در بازایابی نیز همانند آن را داریم و عمل به آنها کمک بزرگی در راستای بهبود و پیشرفت بازاریابی می نماید.     [...]

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

همین الان برای عضویت در خبرنامه ما کلیک کنید.
برو به بالا