فروش چیست؟

فروش چیست؟

معمولا وقتی صحبت از فروش به میان می آید در نظر همه این چنین تجسم می یابد که یک جنس یا محصولی وجود دارد که فردی می خواهد آنرا بر اساس قیمتی مشخص به فرد دیگری ارائه دهد و پولی دریافت نماید و این فرد فروشنده نامیده می شود.

اما اگر کمی دقیقتر به مساله نگاه کنیم متوجه می شویم که همه ما هر لحظه و هر دقیقه در حال فروش هستیم به طور مثال فرض کنید دوست شما می خواهد پیشنهادی به شما بدهد هر چند پیشنهادی ساده مانند رفتن به یک ناهار دوستانه در این حال دوستتان در حال فروش پیشنهادش به شما می باشد و نحوه بیان او ، استفاده از کلمات مناسب و حتی زمان گفتن این پیشنهاد بسیار مهم می باشد تا اثر گذاری لازم را داشته باشد و اگر دوست شما در این موارد مهارت نداشته باشد بی شک در قانع کردن شما در صد موفق شدنش کم خواهد بود.

همین مثال ساده مشخص می کند که مردم در هر شغل و موقعیتی که باشند هر لحظه در حال فروش می باشند .

 

حال زمانی می رسد که فروش مابین دو فرد اتفاق می افتد که کالایی دراین بین رد و بدل شده و پولی هم مبادله خواهد شد .پس طبیعتا برای تمام مواردی که بیان شد مانند نحوه سخن گفتن ، زمان ارائه پیشنهاد خرید ، نحوه مذاکره و همه و همه به قدرتی علمی و موثر برای به پایان رساندن مذاکره خرید به نحو احسن نیاز می باشد.

در دوران قبل از رشد دیجیتال ،تفکری که نسبت به فروش وجود داشت بسیار متفاوت از امروز بود در آن دوران نظر بر این بود فردی فروشنده موفق می باشد که کالا و یا خدمات خود را به هر نحوی به فرد مقابل بفروشد وفروشنده ای قوی تلقی می شد که در هر شرایطی هر کالایی را به ضرب زور هم که شده بفروشد و این نکته طلایی مد نظر نبود که مشتری در آن لحظه شاید بنا به دلایلی که حتی شاید اجبار و رودربایستی هم در آن دخیل می شد جنس مورد نظر را می خرید ولی مطمئنا این مشتری ، برای بار دوم به هیچ عنوان خریدی از فروشنده مورد بحث نخواهد کرد و مطمئنا کاری انجام خواهد داد که حتی در مسیر فرد فروشنده نیز قرار نگیرد . 

اما امروزه فروش و حقیقت فروش کاملا متفاوت شده است و ما بایستی بر اساس نیاز مشتری فروش را انجام دهیم و دراین بین حتما سعی خواهیم کرد منافع هر دو طرف را کاملا مساوی در نطر بگیریم به طوری که رایج است می گوییم کیک روی میز را کاملا منصفانه تقسیم بندی کنیم .

گاهی مشتری  نیازی دارد ولی به دنبال خرید جنسی است که در راستای برطرف کردن نیازش نخواهد بود و خود از این موضوع مطلع نمی باشد فروشنده ماهر با طرح  سوالات صحیح و بررس دقیق موضوع و با یافتن اطلاعات صحیح در مورد مشکل مشتری ، او را برای خرید محصول صحیح راهنمایی می نماید و باعث اتفاق افتادن فروشی ارزشمند می گردد در این صورت است که مشتری نه تنها برای بار دوم خودش به سراغ همان فروشنده می رود بلکه با معرفی او به دوستان و آشنایانش باعث افزایش مشتری هم میگردد.

 

پس نتیجه میگیریم فروش یعنی رد و بدل کردن کالایی ملموس یا غیر ملموس برای برطرف کردن نیازی دوجانبه ،ما بین دو فرد یا دو گروه که از این اتفاق ،هر دو طرف تکه ای مساوی از کیک روی میز را به تناسب نیاز خود صاحب شوند.

 

 در ادامه میتوانید برای افزایش فروش خود ازاین مطلب هم استفاده نمایید .

“پری ناز عبدل وش “

4 مهارت مهم بازاریاب سنتی و دیجیتال برای داشتن فروش میلیاردی

آنچه شما را در فروش برتر می کند چیست ؟     در بازار سنتی عرصه های قبل از انقلاب دیجیتال فروش تقریبا یک روش بیشتر نبود و آن ارائه یک جنس [...]

14راز ثروت بازار آمازون( بخش دوم)

رازهایی بسیار ارزشمند در مورد چگونگی عملکرد جف بیزوس برای به موفقیت و ثروت رساندن آمازون در قسمت قبلی 7 مورد از 14 مورد راز ثروت بازار آمازون را [...]

افزایش فروش (بخش دوم)

چگونه در فروش بهتر شویم     در متن قبلی در مورد بازارگرمی که یکی از سه مهارت لازم برای بهترشدن در فروش می باشد مطالبی را خواندید.و حال [...]

تاثیر رنگ در بازاریابی و فروش

با استفاده درست و بجا از رنگ ها می توانید فروش و بازاریابی تکانشی فوق العاده ای داشته باشید.  رنگ در واقع به اجسام روح می دهد علاوه برآن رنگها هر [...]

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

همین الان برای عضویت در خبرنامه ما کلیک کنید.
برو به بالا