افزایش فروش( بخش اول)

افزایش فروش( بخش اول)

چگونه در فروش بهتر شویم .

 

اگر باور کرده اید و پذیرفته اید که فروش در کارتان نقش بسیار مهمی دارد و درآینده مهمتر نیز خواهد شد حتما به فکر خواهید افتاد که از نظر فردی در فروش به درجات بهتری برسید .

برای اینکه در فروش قدرتمند و متعالی شوید لازم است که سه مهارت  ارائه ، بداهه گویی و خدمت رسانی را یاد بگیرید.

1- بازار گرمی :

یاد بگیرید که چطور آنچه در ذهنتان میگذرد را به سریع ترین ، مختصر ترین و ترغیب کننده ترین حالت ممکن بیان کنید .

 

این روزها در مغز افراد دستگاه کنترل از راه دور وجود دارد که اگر نتوانید به سرعت توجهشان را جلب کنید بلافاصله کانال را عوض میکنند .

امروزه در هر لحظه صدها و هزاران پیام از طرق مختلف به دست همه می رسد که این باعث شده جلب یک لحظه توجهشان کاری سخت و دشوار شود .بنابراین معرفی آسانسوری کسب و کارتان ضروری می باشد و برای این منظور می توانید موارد زیر را در نظر داشته باشید . 

 

× یک تک واژه برای خود انتخاب کنید تک واژه ای که مایلید محصول شما را تداعی ذهنی کند ، آن را انتخاب کرده و مالک و صاحبش شوید. مانند انتخابی مطمئن(  بوتان) – هر روز بهتر از دیروز ( صاایران)

 

× یک پرسش برای خود تدوین کنید . اگر بتوانید پرسشی فوق العاده دست و پا کنید از پاسخی که دریافت می کنید شگف زده خواهید شد . 

 

× اگر بتوانید هدفتان را به نظم درآورده و با آهنگی موزون بیان کنید همگان آنرا به خاطر میسپارند . 

 

× عناوین مشخص و جزئی انتخاب کنید ، به طور مثال 4 راهکار برای انتخاب راحتتر…. 3راه آسان برای اینکه بتوانید فایلهای خود را راحتتر پیدا کنید . 

 

× معرفی توییتری داشته باشید .یعنی مانند همان جایی که هیچ مطلبی رو نمیشود در بیشتر از 140 حرف الفبا بیان کرد 

 

× معرفی پیکساری داشته باشید . اگر به داستانهای پیکسار توجه کنید خواهید دید که هیچ کدام از قالب 6 جمله ای مستثنی نیستند . اگر بتوانید طرح کسب و کار خود را در این قالب پیاده کنید به یک چیزی دست یافته اید به یاد ماندنی ، گیرا و جذاب .

مختصر کردن داستانها تا حدی که به عمق مطلب لطمه ای  وارد نشودکمی دشوار است ولی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که معمولا با این عبارات شروع میشود.

روزی روزگاری 

هرروز

یک روز 

به همین دلیل 

تا در نهایت 

( برای کسب و کار خود داستانی پیکساری ( کوتاه) با این عبارتها بسازید .)

 

 

برای تدوین چنین بازارگرمی هایی در مورد آنچه که می خواهید بفروشید تمرین لازم است ، روی نتیجه کار متمرکز شوید فکر کنید که وقتی کسی بازارگرمی های شما را می شنود…..

دلتان می خواهد چه چیزی بفهمد؟

دلتان می خواهد چه جیزی حس کند؟

دلتان می خواهد چه کاری بکند؟

 

لطفا ادامه مقاله را در بخش بعدی مطالعه فرمایید.

 

 

 

4 مهارت مهم بازاریاب سنتی و دیجیتال برای داشتن فروش میلیاردی

آنچه شما را در فروش برتر می کند چیست ؟     در بازار سنتی عرصه های قبل از انقلاب دیجیتال فروش تقریبا یک روش بیشتر نبود و آن ارائه یک جنس [...]

14راز ثروت بازار آمازون( بخش دوم)

رازهایی بسیار ارزشمند در مورد چگونگی عملکرد جف بیزوس برای به موفقیت و ثروت رساندن آمازون در قسمت قبلی 7 مورد از 14 مورد راز ثروت بازار آمازون را [...]

فروش چیست؟

معمولا وقتی صحبت از فروش به میان می آید در نظر همه این چنین تجسم می یابد که یک جنس یا محصولی وجود دارد که فردی می خواهد آنرا بر اساس قیمتی مشخص [...]

تاثیر رنگ در بازاریابی و فروش

با استفاده درست و بجا از رنگ ها می توانید فروش و بازاریابی تکانشی فوق العاده ای داشته باشید.  رنگ در واقع به اجسام روح می دهد علاوه برآن رنگها هر [...]

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

همین الان برای عضویت در خبرنامه ما کلیک کنید.
برو به بالا